| 12 آذر 1399

 En|

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مشکلی در تامین زمین مسکن اقدام ملی نداریم/افتتاح حساب 2 هزار متقاضی در مسکن اقدام ملی

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مشکلی در تامین زمین مسکن اقدام ملی نداریم/افتتاح حساب 2 هزار متقاضی در مسکن اقدام ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی در تامین زمین طرح اقدام ملی مسکن نداریم و در همه نقاط استان اردبیل زمین مورد نیاز تامین شده است.
چهارشنبه، 23 مهر 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با حضور در برنامه زنده تلویزیونی دانیشیق مرکز اردبیل در تشریح اقدامات و عملکرد اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در حوزه مسکن با اعلام این مطلب اظهار داشت: از سال 88 فاز عملیاتی مسکن مهر همزمان با سراسر کشور در استان اردبیل نیز آغاز شد تا ساخت 41 هزار و 378 واحد مسکن در این استان آغاز شود.

وی خاطرنشان کرد: اجرای هر پروژه در مراحل شروع عملیاتی خود با موانع و محدودیت‌هایی روبرو بود که البته در استان با تلاش راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، بانک مسکن، استانداری و نمایندگان روند اجرایی پروژه‌ها شکل مطلوبی داشته به طوری که این استان جزو استان‌های پیش رو و برتر در احداث مسکن مهر بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به تکمیل و تحویل همه واحدهای مسکن مهر در استان اشاره کرد و گفت: با تصمیم وزارت راه و شهرسازی مساکن مهر همزمان با سراسر کشور یکم آبان ماه در استان اردبیل نیز افتتاح و جشن اختتامیه مسکن مهر برگزار خواهد شد.

حیدری با بیان اینکه در دو شهرستان گرمی وکوثر مساکن مهر فاقد متقاضی بودند، افزود: در مابقی شهرستان‌های استان عملیات احداث و واگذاری مساکن مهر انجام شده و هیچ مشکلی در فرآیند تحویل وجود ندارد.

وی گفت: 176 واحدی مسکن مهر مشگین‌شهر که در قالب تعاونی بود مشکلاتی داشت و همکاران ما آنها را برطرف کرده و بزودی نسبت به تحویل و واگذاری آنها اقدام خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به قصور و سوء استفاده برخی از تعاونی‌‌ها در فرآیند احداث و واگذاری مساکن مهر اشاره کرد و افزود: پرونده برخی از این تعاونی‌ها به دلیل اختلاف با اعضا به مراجع قضائی ارجاع شد ولی تمامی تعهدات راه و شهرسازی استان اردبیل به صورت کامل به انجام رسیده است .

حیدری علت طولانی شدن پروژه مسکن مهر را تاخیر متقاضیان در پرداخت آورده و مبالغ تعیین شده اعلام و تصریح کرد: هرچند استان اردبیل در ساخت و تحویل مسکن مهر جزو استان‌های پیشرو بوده اما به دلیل تاخیر پرداخت آورده متقاضیان هم قیمت تمام شده واحدها بالا رفته و هم تاخیر در تحویل واحدها را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: در کنار تاخیر واریزی متقاضیان ،کوتاهی سازندگان و واگذاری پروژه به برخی از اشخاص که توان اجرایی نداشتند از دیگر علل و عوامل تاخیر در تکمیل و تحویل مسکن مهر بوده است.

                                  واگذاری زمین در اقدام ملی مسکن اغلب رایگان بوده است

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل طرح اقدام ملی مسکن با هدف تامین سرپناه برای جوانان و خانواده‌های نیازمند را یادآور شد و خاطرنشان کرد: با توجه به دغدغه مسئولان کشوری ، وزارت راه و شهرسازی از سال گذشته طرح اقدام ملی مسکن را شروع کرده و در دو مرحله ثبت نام متقاضیان در استان اردبیل انجام شده است.

حیدری از عقد تفاهمنامه برای ساخت مسکن برای نیروهای مسلح ، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، صداوسیما و تعاونی‌های دیگر خبر داد و اظهار کرد: در اغلب موارد زمین مورد نیاز به صورت رایگان تامین شده و تنها در شهر اردبیل که قیمت زمین بالاتر از یک سوم قیمت ساخت بوده به صورت اقساط 10 ساله زمین مورد نیاز در اختیار شرکت‌های تعاونی قرار گرفته است.

وی متولیان ساخت مسکن اقدام ملی را بنیاد مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر اعلام کرد و افزود: به غیر از شهر اردبیل که ستاد اجرایی فرمان امام ( ره ) و شرکت‌های تعاونی ساخت واحدها را متقبل شده‌اند در سایر شهرهای استان بنیاد مسکن متولی ساخت است.

                           پایان مهرماه آخرین فرصت افتتاح حساب متقاضیان مسکن اقدام ملی

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: قرار است 550 واحد توسط ستاد اجرایی فرمان امام احداث شود و در کنار آن یک هزار و 450 واحد توسط تعاونی‌ها شامل نیروهای مسلح، نیروی انتظامی، نظام مهندسی و ... اجرا خواهد شد.

حیدری در مورد ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در استان اضافه کرد: در استان اردبیل 13 هزار و 240 نفر ثبت نام کرده بودند که 8 هزار و 681 نفر از آنها واجد شرایط تشخیص داده شدند.

وی از ارسال پیامک و سایر اطلاع‌رسانی‌ها برای متقاضیان واقعی مسکن در قالب این طرح خبر داد و تصریح کرد: از این بین دو هزار و 982 نفر تشکیل پرونده داده و از این جمع نیز دو هزار و 959 نفر اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل به ضرب‌العجل تعیین شده برای واریزی متقاضیان و افتتاح حساب آنها اشاره کرد و گفت: تا آخر مهرماه اگر متقاضیان اقدام به تشکیل پرونده و افتتاح حساب نکنند اسامی آنها حذف شده و نفرات جایگزین معرفی خواهند شد.

حیدری بیان کرد: در همه 10 مرکز شهرستان زمین مورد نیاز برای این طرح تامین شده و تنها در مشگین‌شهر مشکل تامین زمین داشتیم که با همکاری فرماندهی سپاه استان این کمبود برطرف شده و مشکلی برای تحویل زمین و ساخت مسکن اقدام ملی وجود ندارد.

وی در مورد اولویت انتخاب واحدها برای متقاضیان اظهار کرد: افرادی که اولین واریزی را به حساب بانکی داشته باشند به عنوان نفرات اول واحدهای خود را انتخاب و تحویل خواهند گرفت.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل متراژ هر واحد مسکن اقدام ملی را 90 مترمربع و پرداخت اولیه را 40 میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با شرایط کنونی ( افزایش قیمتها ) قیمت تمام شده این واحدها 300 میلیون تومان خواهد بود که قرار است 100 میلیون تومان آن به صورت تسهیلات بانکی پرداخت و 200 میلیون تومان نیز در مراحل مختلف و پیشرفت کار دریافت خواهد شد.

حیدری خاطرنشان کرد: 550 واحد مسکن اقدام ملی شکل عملیات اجرایی گرفته و 144 واحد بنیاد مسکن نیز در مرحله فنداسیون است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: در اجرای این طرح اگر متقاضیان مبالغ و آورده خود را به موقع پرداخت کنند پیش‌بینی می‌کنیم در سال آینده بسیاری از واحدها آماده واگذاری شود و از طرفی تکمیل واحدها با تورم موجود به افزایش قیمت‌ها منجر نخواهد شد.

حیدری گفت: طبقات همکف و اول اداره کل راه و شهرسازی برای مراجعین این طرح پیش‌بینی شده و در کنار آن کارگزاری مسکن نیز نسبت به تکمیل پرونده و انجام مراحل اداری و اجرایی در خدمت همشهریان است تا مشکلی از بابت ثبت نام و تکمیل پرونده به وجود نیاید.

 

 

تصاویر
  • مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مشکلی در تامین زمین مسکن اقدام ملی نداریم/افتتاح حساب 2 هزار متقاضی در مسکن اقدام ملی
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها