| 12 آذر 1399

 En|

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: کیفیت فنی پروژه‌ها را فدای کمیت نمی‌کنیم / پرونده مسکن مهر در استان اردبیل بسته شد

 مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: کیفیت فنی پروژه‌ها را فدای کمیت نمی‌کنیم / پرونده مسکن مهر در استان اردبیل بسته شد

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: مشخصات فنی و کیفیت اجرای پروژه‌ها را فدای کمیت نخواهیم کرد بلکه تلاشمان بر این خواهد بود تا بهترین کار عمرانی در این استان به انجام برسد.
جمعه، 25 مهر 1399 | امتیاز: Article Rating

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاههای زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان اردبیل با اعلام این مطلب اظهار کرد: پرونده مسکن مهر در استان اردبیل به شکل کامل بسته شده و هیچ پروژه‌ ای که متولی آن راه و شهرسازی باشد در این حوزه باقی نمانده است.

وی دغدغه مقام معظم رهبری، رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی را در تامین سرپناه برای اقشار مستاجر و جوانان در آستانه ازدواج یادآور شد و خاطرنشان کرد: در استان اردبیل نیز طرح اقدام ملی مسکن با تامین زمین توسط راه و شهرسازی آغاز شده و ساخت واحدها در مرحله انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: به غیر از شهر اردبیل که راه و شهرسازی استان متولی این امور هست در سایر شهرها نیز با همکاری بنیاد مسکن ساخت و سازها در این زمینه شروع شده و از 11 هزار ثبت نامی در این طرح 7 هزار و 500 نفر واجد شرایط تشخیص داده شدند.

حیدری افزود: به دلیل وضعیت اقتصادی نامساعد مردم از این تعداد افراد واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن ۱هزار و ۸۵۰ نفر اقدام به واریز مبلغ اولیه کردند که امیدواریم تا آخر مهرماه همه متقاضیان مبلغ اولیه 40 میلیون تومانی خود را واریز کنند.

وی با قدردانی از تعاونی ادارات و دستگاه‌های مختلف برای همکاری در اجرای این طرح بیان کرد: تمام اطلاعات متقاضیان مورد پالایش قرار گرفته و افراد واقعی که مستحق دریافت مسکن هستند، در قالب تعاونی ادارات، نیروهای مسلح و نهادهای دولتی شناسایی و در لیست دریافت مساکن اقدام ملی قرار می‌گیرند.

حیدری با قدردانی از همکاری نظام مهندسی و شهرداری در ارائه تخفیف و صدور محوزهای قانونی برای ساخت مسکن اقدام ملی تصریح کرد: ساخت 540 واحد در شهر اردبیل شروع شده و امیدواریم مرحله به مرحله با نظارت سازمان نظام مهندسی ساخت این واحدها انجام شود.

وی گفت: برای مهندسان عضو نظام مهندسی استان ساخت 200 واحد در مرحله اول با همکاری این سازمان آغاز خواهد شد تا در مراحل بعد در صورت وجود متقاضی این تعداد قابل افزایش است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به نظارت دقیق نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: وجود دفتر فنی در ادارات مختلف به منزله استثنا شدن آنها از امر نظارت فنی و اجرایی نیست بلکه نظام مهندسی باید در این زمینه وظیفه خطیر خود را انجام دهد.

حیدری با قدردانی از همت بانک مسکن در پرداخت تسهیلات اقدام ملی مسکن خاطرنشان کرد: بانک مسکن استان جزو اولین بانک در سطح کشور بوده که در پرداخت این تسهیلات پیشقدم شده تا روند اجرایی طرح اقدام ملی سرعت گیرد.

وی ادامه داد: به هیچ وجه کیفیت اجرای پروژه‌ها را فدای کمیت نخواهیم کرد و بنده معتقدم اگر قرار است خانه‌ای ساخته شود و یا راهی را احداث کنیم باید با مشخصات فنی درست و کیفیت مناسب به انجام برسد تا زمینه نارضایتی مردم فراهم نیاید.

 

تصاویر
  • مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل: کیفیت فنی پروژه‌ها را فدای کمیت نمی‌کنیم / پرونده مسکن مهر در استان اردبیل بسته شد
ثبت امتیاز
نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجو

برچسب ها