28 مهر 1400

 En|
 

معرفي پروژه / طرح :

بزرگراه اردبیل-مشکین شهر-اهر در مسیر اصلی اتصال مرکز استان به شهرهای شمالی استان قرار دارد، علاوه بر شهرستان مشگین شهر سایر شهرهای شمالی استان با احداث این بزرگراه از حمل و نقل سریع و ایمن در محدوده این بزرگراه برخوردار خواهند بود. بنابراین بزرگراه اردبیل-مشکین شهر با توجه به اتصال مرکز استان به شهرستان مشکین­شهر و به علت قرارگیری در قسمت­هایی از مسیر شهرستان­های پارس آباد و اصلاندوز از اهمیت ویژه­ای برخوردار است.

 بزرگراه اردبیل- مشکین شهر (حد فاصل سه راهی صحرا - مشکین شهر) 58 کیلومتر می­باشد و عملیات اجرایی آن از سال 1388 شروع شده است که 15 کیلومتر آن در سال 94 به بهره­برداری رسید و عملیات اجرایی 43 کیلومتر باقیمانده با پیشرفت 22 درصدی در حال اجرا می­باشد.

اهداف / اهميت و ضرورت / مزاياي حاصل از اجراي پروژه :

حذف نقاط حادثه خیز و تقاطعات همسطح که موجب کاهش تصادفات منجر به فوت می گردد، کاهش مصرف سوخت و افزایش سرعت جابه جایی از دیگر اهداف احداث این بزرگراه می باشد. با توجه به ماهیت کشاورزی منطقه، ایجاد امکانات مناسب جهت حمل بار در توسعه کشاورزی و باغداری و دسترسی راحت تر به بازارهای بزرگتر منطقه نقش بسزایی ایفا می کند. همچنین با احداث این بزرگراه، امکان دسترسی سریع و ایمن به مناطق مختلف گردشگری در استان فراهم شده و منجر به توسعه صنعت توریسم در استان اردبیل خواهد شد.  

 

 

 تصاویری از عملیات پروژه اردبیل - مشگین شهر