| 19 تير 1399

 En|ِ

پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن در محلات هدف بافت قدیم، بافت فرسوده شهری و سکونت‏گاه‏های غیر رسمی
معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل خبرداد ؛

پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن در محلات هدف بافت قدیم، بافت فرسوده شهری و سکونت‏گاه‏های غیر رسمی

تاریخ انتشار: 1398/08/18|   بازدید: 107 |  print

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل از پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن در محلات هدف بافت قدیم، بافت فرسوده شهری و سکونت‏گاه‏های غیر رسمی استان اردبیل خبر داد.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل، شهرام باباخانی معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل درخصوص پرداخت تسهیلات نوسازی مسکن گفت: قرارداد عاملیت پرداخت تسهیلات مشارکت مدنی نوسازی مسکن، فی مابین شرکت بازآفرینی شهری ایران و بانک مسکن منعقد و شیوه نامه پرداخت آن جهت اجرا به مراکز استان ها ابلاغ شده است.

وی گفت: مالکین و سازندگان واحدهای مسکونی در محلات هدف بافت قدیم، بافت فرسوده شهری و سکونت‏گاه‏های غیر رسمی پس از اخذ پروانه ساختمانی از شهرداری و اجرای بیست درصد عملیات ساختمانی، می‏توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام تسهیلات بهسازی و نوسازی بافت‏های فرسوده و نا کارآمد شهری به آدرس الکترونیکی http://facility.udrc.ir  و مطالعه ضوابط و شرایط با استفاده از شماره جام سند تک برگی و یا کدپستی ده رقمی ملک مورد احداث، نسبت به ثبت نام واخذ معرفینامه اقدام نمایند.

۵۲۸ واحد مسکن مهر هنوز واگذار نشده است

معاون بازآفرینی شهری و مسکن راه و شهرسازی استان اردبیل در مورد سرانجام مسکن مهر و اتمام ۴۱ هزار واحد سهمیه استان در این حوزه اظهار کرد: از مجموع مسکن مهر ساخته شده در استان تنها ۵۲۸ واحد هنوز تکمیل نشده که دلیل آن اختلاف پیمانکار با راه‌ و شهرسازی بوده که با انتخاب پیمانکار جدید قرار است تا پایان امسال و با هزینه ۳۰ میلیارد تومانی این پروژه به سرانجام برسد.

باباخانی به افزایش قیمت مصالح و دستمزد در ماه‌های اخیر به عنوان عامل اصلی در بالا رفتن قیمت مسکن اشاره و خاطرنشان کرد: اگر این آورده اولیه تامین نشود اتمام عملیات اجرایی به تعویق خواهد افتاد.

وی افزود: عوامل متعدد در بالا رفتن این نرخ دخیل بودند که ما برای کمک به خانواده‌های نیازمند و مددجویان ۱۰ میلیون تومان از طریق سازمان ملی زمین و مسکن تسهیلات یارانه‌دار بلاعوض دریافت کردیم و مقرر شد از طرف نهادهای حمایتی نیز مبالغی به این خانواده‌ها بلاعوض اختصاص یابد تا ضمن تکمیل پروژه به متقاضیان واگذار شود.

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد