02 اسفند 1398

 En|ِ

300 کیلومتر بزرگراه در سه سال آینده در استان اردبیل احداث می شود
استاندار اردبیل :

300 کیلومتر بزرگراه در سه سال آینده در استان اردبیل احداث می شود

تاریخ انتشار: 1398/06/14|   بازدید: 152 |  print

استاندار اردبیل گفت: با افزایش اعتبارات عمرانی 300 کلیومتر بزرگراه در سطح استان اردبیل در سه سال آینده احداث می شود.

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل ، اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در بازدید از روند اجرایی پروژه محور اردبیل - مشکین شهر که با همراهی مدیرکل راه و شهرسازی استان صورت گرفت اظهار کرد: با توجه به اینکه مشکین شهر به قطب گردشگری تبدیل شده است باید دارای بزرگراه و چهار بانده باشد تا مسافران به راحتی بتوانند از موهبت الهی این منطقه بهره مند شوند.

وی گفت: در طول ۴۰ سال گذشته تاکنون تنها ۱۴۰کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل احداث شده است که با پیگیری های مجدانه و افزایش اعتبارات عمرانی برای استان300 کلیومتربزرگراه در سطح استان در سه سال آینده احداث می شود و این در شرایطی است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود اعتبارات عمرانی استان افزایش یافته است.

استاندار اردبیل به راه اندازی کارخانه حدید مبتکران(کامیون سازی مشکین شهر) اشاره کرد و افزود : حدود ۵ هزار نفر در این کارخانه پس از تکمیل و راه اندازی مشغول به کار خواهند شد و برای تردد به این کارخانه نیازمند یک راه مناسب بودیم و تا سال آینده همه مسیر تعریض و یا چهار بانده می شود.

بهنامجو با بیان اینکه تا سال 1400 آخرین وضعیت ۷۴۰ کلیومتر از راه های دارای اولویت استان مورد ارزیابی قرار می گیرد گفت: طبق جدول زمان بندی باید به میزان مسافت بزرگراه ها در این مدت افزوده شود و در سفر رییس محترم جمهور به استان اعتبار لازم ملی پیش بینی شده و جز الویت ها قرار می گیرد.

استاندار اردبیل توسعه و پیشرفت هر منطقه را در گروه توسعه راه مواصلاتی و اصلی دانست و گفت: برای اینکه بتوانیم از ظرفیت های موجود در منطقه استفاده بهینه داشته باشیم باید از نعمت بزرگراه ، آزاد راه و راه های چهار بانده در سطح استان برخوردار باشیم.

700 کیلومتر از راههای مواصلاتی استان اردبیل ردیف ملی دارد

محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل نیز در این بازدید گفت : تا سال 96 تنها 250 کیلومتر از راههای شریانی استان اردبیل ردیف اعتباری ملی داشت بطوریکه سالانه 156 میلیارد ریال به حوزه راههای استان اردبیل اختصاص می یافت.

وی گفت : درسالجاری این میزان ارتقاء یافته بطوریکه هم اکنون 700 کیلومتر از راههای مواصلاتی استان اردبیل ردیف ملی دارد و احداث و تکمیل این راهها یک هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: افزایش چشمگیر 10 برابری اعتبارات در حوزه راههای استان در یک اقدام مشترک با پیگیری استاندار اردبیل و سایر مسولان که دغدغه توسعه راهها را دارند اتفاق افتاده است .

حیدری تصریح کرد : در حال حاضر کلیه پروژه های راهسازی اداره کل راه و شهرسازی در سطح استان فعال بوده ، بطوریکه در محور اردبیل – مشگین شهر – اهر بیش از 80 دستگاه ماشین آلات راهسازی مشغول به کار می باشد و تلاش می کنیم تا 25 کیلومتر از این بزرگراه را بزودی افتتاح کنیم .

 

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد