22 آذر 1398

 En|ِ

پروژه های راه شریانی جنوب استان اردبیل در مسیر پیشرفت

پروژه های راه شریانی جنوب استان اردبیل در مسیر پیشرفت

تاریخ انتشار: 1398/05/19|   بازدید: 126 |  print

تا پایان سال 98 محور توریستی شال، ماجولان به ماسوله زیر ترافیک خواهد رفت

 

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل در بازدید مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از پروژه های شهرستان های  کوثر و خلخال گفت: می دانیم لازمه توسعه اقتصادی در هر شهری برخورداری آن از زیر ساختهاست که مهمترین آن را می توان راه مناسب برای تردد مسافرین و حمل و نقل کالا و خدمات دانست که موجب جذب گردشگر و سرمایه گذار در منطقه می شود الحمدلله تمام پروژه‌ها و طرح‌های راه‌سازی جنوب این استان در شهرستان‌های خلخال و کوثر فعال بوده و از پیشرفت فیزیکی مطلوبی برخوردارند.

مهندس حیدری در بازدید از احداث واریانت محدوده رانشی محور کوثر به خلخال افزود:  ترمیم و مرمت 1300متر از جاده قدیم خلخال - گیوی در محل رانش کوه، از پیشرفت فیزیکی قابل قبولی برخودار بوده و بهره‌برداری از این پروژه بر اساس برنامه زمان‌بندی امکان‌پذیر خواهد بود.

 وی افزود: احداث چهار ابنیه بزرگ در مسیر عملیات اجرایی این پروژه در کنار حجم بزرگی از عملیات خاک‌ ریزی و خاک‌برداری کار اجرایی بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط پیمانکار مجری، پروژه به خوبی پیش رفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در ادامه اظهار کرد برای بهره‌برداری از راه در حال احداث مسیر گردشگری شال ، ماجولان به ماسوله به استان گیلان تا پایان فصل کاری امسال تلاش می‌شود.

حیدری گفت:  از هفت کیلومتر مسیر راه‌سازی شده این جاده در حوزه استحفاظی استان اردبیل و منطقه شاهرود خلخال چهار کیلومتر آماده آسفالت‌ریزی است در صورت حل مشکل کارخانه‌های تعطیل تولید آسفالت خلخال چهار کیلومتر یاد شده و سه کیلومتر باقیمانده راه در حوزه خلخال تا پایان شهریور آسفالت شده و زیر ترافیک قرار خواهد گرفت.

 وی در بازدید از پروژه راه اصلی خلخال ،کلور ،درام به منجیل نیز اظهار داشت: با اینکه محدودیت‌های اعتباری این پروژه از پیشرفت قابل قبولی در حوزه استان اردبیل برخوردار بوده ، با جذب حداکثری اعتبارات سالانه تلاش می کنیم پروژه را به مرحله آماده‌سازی برای تردد ب‌رسانیم

وی بیان کرد: با توجه به 1500 میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این طرح برای تکمیل و بهره‌برداری کامل تخصیص سالانه ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی روند عملیات اجرایی این راه اصلی منطقه جنوب استان را طولانی کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با بیان اینکه پروژه احداث کمربندی خلخال به طول پنج کیلومتر در شرایط فعلی پروژه ۲۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌برداری اعتبار نیاز دارد، افزود: با توجه به شرایط موجود تلاش می‌کنیم ۲ کیلومتر از این پروژه را بهره‌برداری و با هدایت خودروهای ورودی از جاده جدید اردبیل به خلخال ترافیک خیابان‌های حاشیه منطقه جنوب غربی شهر را به سمت این کمربندی هدایت کنیم.

مهندس حیدری در خصوص عملیات بهسازی راه اصلی مزرعه به هشتچین نیز گفت: علیرغم اینکه این راه جزو راه‌های شریانی استان نبوده و فاقد ردیف اعتباری ملی است، با توجه به درخواست‌های مکرر مردم منطقه و پیگیری نماینده مردم خلخال در صورت تامین اعتبار از منابع اعتباری خاص 5 کیلومتر از این پروژه ۱۴ کیلومتری را اجرا خواهیم کرد. 

مهندس حیدری در ادامه بازدید ازپروژه های محور جنوب استان، از احداث باند دوم اردبیل به سرچم و عملیات بهسازی راه روستایی میکائیل آباد به کوثر نیز بازدید کردند.

شایان ذکر است همزمان در بازدید از پروژه محورهای جنوب استان،  به مناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار مهندس حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از خبرنگاران شهرستان کوثر و خلخال تجلیل بعمل آوردند

  

  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد